У Харкові нагородили військових 113 бригади ТрО до річниці створення формування — фото

Поліна Куліш - 03 Жовтня 2023 | 17:34

3 жовтня, у п’яту річницю з моменту створення 113-ої окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, захисників та захисниць формування відзначили за бойові досягнення. Нагороджували військових, зокрема, командувач Сил ТрО Ігор Танцюра та начальник регіонального управління Сил ТрО «Схід» Олександр Зугравий.

Нагородження відкрили акапельним співом державного гімну.

«Ми усі прийшли сюди з перших днів. Ми прийшли сюди не за нагородами, подяками чи званнями. Ми прийшли захищати нашу рідну державу, дім та сім’ї. Але нагороди — це відзнака честі, гідності та мужності, яку показують бійці», — зазначає боєць з позивним «Хорт».

«Хорт» / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Після вручення відзнак журналіст Леонід Логвиненко презентував свою книгу-фотоальбом «Тіні війни», присвячений героїзму бійців 113-ої бригади.

Захисників нагороджували нагрудними знаками, грамотами, гравійованими ножами та наручними годинниками. Командуванню подарували копії книги та прапори бригади. Після урочистої частини на бійців чекав концерт.

113-та окрема бригада Сил ТрО ЗСУ

113-та бригада почала формуватися ще у 2018 році. Зокрема, проводилися практичні заняття з різних аспектів військового вишколу, включаючи спеціальну, вогневу, інженерну, тактичну та військово-медичну підготовку.

З початком повномасштабного вторгнення військові бригади брали участь у боях за Харків, Слобожанському контрнаступу та боям у Бахмуті.

«У 2022 році під час Слобожанського контрнаступу ми продемонстрували нашу боєздатність, визволивши близько 50 населених пунктів. Ніхто не вірив у нашу спроможність, бо зібралися резервісти, які нічого не вміють. Прийшли професори, академіки, директори заводів, інженери — різні класи людей.

Вони робили все, що від них залежить. Коли кажуть: “Разом до перемоги” — це воно й означає. Не командири підняли спроможність підрозділу, а бійці батальйонів», — каже командир 120-го окремого батальйону територіальної оборони Герасим Геворгян.

Командир 120-го окремого батальйону територіальної оборони / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Зараз до складу бригади входять 7 батальйонів ТрО

  • 120-й окремий батальйон (Дергачі),
  • 121-й окремий батальйон (Зміїв),
  • 122-й окремий батальйон (Ізюм),
  • 123-й окремий батальйон (Куп’янськ),
  • 124-й окремий батальйон (Лозова),
  • 125-й окремий батальйон (Чугуїв),
  • 209-й окремий батальйон (Богодухів).

Читайте також

  • У Храмі Святого Іоана Богослова Православної церкви України Митрополит Київський і всієї України нагородив захисників та захисниць 113 бригади Територіальної оборони.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.