Українські дизайнери з команди цеху VETERANKA проведуть благодійний показ ексклюзивної колекції одягу Fire of Liberty у Парижі, пише DIVOCHE MEDIA.

Перший міжнародний показ відбудеться 13 квітня в Культурному центрі України з метою зібрати гроші для потреб жінок, які постраждали від війни та привернути увагу до подій в Україні мовою мистецтва, а також реалізувати програму реінтеграції військових до цивільного життя.

На заході покажуть українській бренд одягу Cubitus Dei, яку разом зі своїми однодумцями створила ветеранка-парамедикиня Юлія «Куба». До команди цеху також долучилися викладач, дизайнер Станіслав Бітус, який під час повномасштабного вторгнення почав шити жіночу військову форму, очоливши мілітарі-цех VETERANKA, та конструкторка Ганна Суворкіна, яка розробляла з нуля лекала жіночої військової форми за стандартами НАТО.

«У нас з’явилася ідея створити спільний бренд. Ресурси знайшли завдяки гранту від Українського ветеранського фонду. Купили обладнання, знайшли персонал», — розповідає Юлія.

Назва Cubitus Dei — це поєднання позивного «Куба» та прізвища Бітус. За словами Юлії, слово Cubitus з латині перекладається як «лікоть».

«Я трансформувала назву, вийшло лікоть Бога чи Божественний лікоть — ідеально! Ця колекція, бренд — уособлення боротьби за життя, за свободу, за творчість навіть під час війни», — додала парамедикиня.

Колекція від бренду представлена 15 моделями прет-а-порте. Лінійка авангардна, еклектична, що поєднує класичний, фентезі, романтичний стиль, а також футуристичні форми та лінії. Її особливість у стародавніх українських мотивах, над якими працюють майстри з вишивки. Присутні композиційні центри у вигляді птахів, лелек у польоті, бавовни та вогню, що іноді переходять у фактури і стають об’ємними. Під час створення цієї колекції надихалися образом футуристичної жінки-воїтельки. Загалом лінійка транслює одяг майбутнього.

  • Один рік війни: харківська дизайнерка Марія Кулієва презентувала колекцію одягу — фото.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.