Центр життєстійкості у Балаклії надаватиме психосоціальну підтримку для мешканців, які цього потребують. Проєкт реалізовано програмою ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи Олени Зеленської.
Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
За його словами, роботу Центру передбачить групове та індивідуальне консультування, підвищення батьківських компетенцій, соціальний супровід, кризове втручання, розв’язання конфліктів та підтримку ветеранів.
Додатково пропонують послуги денного догляду за дітьми з інвалідністю, враховуючи потреби громади.
Важливим кроком є створення простору для мешканців громади для спілкування та проведення спільних заходів, ініціатив та навчальних сесій. Адже підтримка ментального здоровʼя є пріоритетом для держави. В ініціативі Олени Зеленської запевняють, «Відновимо людину — людина відновить усе!».
В Україні протягом останніх двох років фіксується значне збільшення пацієнтів зі встановленим діагнозом посттравматичний стресовий розлад.
Так, у 2023 році кількість пацієнтів з ПТСР зросла майже в чотири рази в порівнянні з 2021 роком, а за перші два місяці 2024 року діагноз встановлено фактично такій же кількості пацієнтів, як за весь 2021 рік.
За даними НСЗУ, у 2021 році ПТСР був зафіксований у понад 3 тисяч пацієнтів, у 2022 – у 7 тисяч, за рік кількість людей, яким було діагностовано посттравматичний стресовий розлад зросла до 12 494. Станом на 6 березня 2024, таких людей – 3 292 від початку року.
Нагадаємо, за перші два місяці 2024 року діагноз встановлено фактично такій же кількості пацієнтів, як за весь 2021 рік. При чому, не лише війна, а будь-яка подія, що несе в собі загрозу смерті або цілісності, може стати передумовою для розвитку ПТСР. При цьому досвід переживання воєнних дій не обовʼязково призводить до такого діагнозу. За різними оцінками, ПТСР може розвиватися у 12–20% людей, які пережили травматичну подію або були свідками такої.
Читайте також
- Ще у 2023 році стало помітно, майже половина українців стала менше піклуватися про своє здоров’я. Основними причинами зменшення піклування про себе у 49% українців стали високий рівень стресу та тривоги, нестача коштів та сил.