У звіті представлені понад 60 історій жінок, які постраждали від різних форм насильства з боку російських військових у період з 2014 по 2022 роки.

Звіт «”Нравится, не нравится – терпи, моя красавица”. Непокарані злочини: сексуальне насильство над українськими жінками російськими окупаційними військами» підготовлений за результатами польових досліджень у населених пунктах Київської, Донецької, Харківської, Сумської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей.

«Нравится, не нравится – терпи, моя красавица», — висловлювання Володимира Путіна напередодні повномасштабного вторгнення в Україну. Цей жарт став символом ставлення Росії до України та російських окупаційних військ до українських жінок. Цією заявою російський президент підбурив свою армію до зґвалтувань і нормалізував використання сексуального насильства як зброї проти цивільного населення країни, на яку він напав.

зі звіту Центру документування російських злочинів ім. Рафала Лемкіна.

У звіті зазначено, що Росія систематично чинить сексуальне насильство в тимчасово окупованих регіонах України. У катівнях, створених Росією та її колаборантами, українських жінок ґвалтують, катують і вбивають, незаконно затримують і утримують у сексуальному рабстві, є повідомлення про зґвалтування літніх жінок і підлітків.

Свідчення постраждалих у звіті повністю анонімні. З міркувань безпеки Центр не надає жодних даних про цих жінок, які могли б призвести до їхньої ідентифікації.

Як повідомила перша леді України Олена Зеленська, станом на 4 березня Офіс генерального прокурора розслідує 274 кримінальні провадження щодо сексуального насильства в умовах війни. 

Довідка

Центр документування російських злочинів в Україні є департаментом Інституту ім. Вітольда Пілецького, Польща, Варшава. Інститут Пілецького було створено для сприяння міждисциплінарному та міжнародному аналізу питань і подій, які мали ключове значення для політичної історії 20 століття, а саме нацистського та радянського тоталітарних режимів та глобальних наслідків їхніх дій.

Читайте також