На цьому наголосив начальник Харківської ОВА на засіданні Ради оборони області. Захід відбувся за участі керівників правоохоронних та силових структур, районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки доповіли про планові заходи й хід мобілізаційної кампанії на Харківщині.
Продовжуємо нарощувати темп мобілізаційної кампанії на Харківщині. Очільники районних військових адміністрацій і громад мають посилити роботу з оповіщення військовозобов’язаного населення про необхідність оновити дані й стати на облік до ТЦК СП. Маємо залучати всі ресурси й щодня допомагати Збройним силам України.
— начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Учасники засідання приділили окрему увагу контролю за роботою військово-лікарських комісій Харківської області та питанням евакуації населення з прикордонних і наближених до лінії фронту громад.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю «Укрінформ» сказав, що внаслідок аудиту внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу питання про «мобілізацію 500 тисяч українців» було переглянуто в бік суттєвого зменшення. Проте точну цифру потреб армії в людях Сирський не назвав.
Новий закон про мобілізацію
Парламент продовжує розгляд та зведення правок до законопроєкту про мобілізацію – нардепи підготували 4195 правок у цей проєкт закону. В пояснювальній записці вказували положення, які пропонуються в документі, а саме:
- зниження призовного віку з 27 до 25 років;
- надання можливості військовослужбовцям, яких звільнили з полону, додаткової відпустки на 90 днів;
- залучення місцевої влади до мобілізації;
- уточнення норм «щодо виконання військово-транспортного обовʼязку»;
- уточнення обов’язків громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації;
- уточнення підстав для відстрочки чи звільнення від призову;
- встановлення додаткових обставин для звільнення чи відстрочки військовозобов’язаних від призову;
- виключення з переліку висновків військово-лікарських комісій висновку про обмежену придатність до військової служби;
- виключення строкової військової служби — як виду військової служби та звільнення зі служби в запас військових строкової військової служби;
- запровадження для всіх громадян базової загальновійськової підготовки до трьох місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
- запровадження базової військової служби за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку;
- встановлення обмеження прав громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби;
- надання повноважень Національній поліції щодо участі в заходах мобілізації.
Читайте також
Харків’янин, який ухилявся від призову на військову службу отримав три роки ув’язнення. Київський окружний суд визнав винним 31-річного чоловіка в ухиленні від мобілізації. Йому призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.
Станом на січень 2024 року майже 105 тисяч чоловіків мобілізаційного віку продовжують навчання в українських закладах вищої освіти.