В зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця», на Куп’янському напрямку, російська армія здійснила 4 безрезультатні атаки в районі населеного пункту Табаївка Харківської області, повідомляють у ранковому зведенні Генштабу.

Табаївка на Харківщині / Мапа: deepstatemap.live

Протягом минулої доби авіаційних ударів зазнало Берестове на Харківщині.

Під артилерійським вогнем були понад 120 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

На Слобожанському напрямку російські війська зберігають присутність у прикордонних до Харківщини районах, продовжують обстріли населених пунктів з меж РФ, а також мінують територію поблизу з українським державним кордоном.

Протягом минулої доби відбулося 71 бойове зіткнення. Загалом армія РФ завдала 1 ракетний та 59 авіаційних ударів, здійснила 112 обстрілів з РСЗВ (реактивних систем залпового вогню) по позиціях українських військ та населених пунктах.

Що відомо про Табаївку на Харківщині

27–28 січня 2024 року росіяни заявили про захоплення села Табаївка Харківської області, проте в Інституті вивчення війни (ISW) не мають доказів, які б підтверджували це твердження. Водночас аналітики DeepState повідомили, що окупанти все ж зайняли село. Тоді аналітики ISW зазначили у звіті, що нещодавно російська армія здійснила підтверджене просування на північний схід від Куп’янська.

В середині лютого 2024 року стало відомо, що на цій частині Куп’янського напрямку Сили оборони України мали успіхи, повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у розмові з харківськими журналістами.

«Табаївка знаходиться трохи в низині. Є висота яку контролюють військові країни-агресора, а є висота за відповідно Табаївкою ближче до Харківської області, яку контролюють наші військові. Якщо на протилежній висоті стоять росіяни, то невигідно взагалі в принципі знаходитися в самому населеному пункті, ані піддавати ризику військову техніку та особовий склад», – коментує начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За словами керівника ОВА, сили оборони зайняли позиції на цьому напрямку, однак казати про звільнення чи окупацію цього населеного пункту неправильно. Він додає, що це дійсно сіра зона, на території якої зараз ведуться бойові дії.

До повномасштабного вторгнення там жили 34 людини. Російська сторона стверджувала, що вже контролює цей населений пункт.

Дещо раніше російські війська захопили село Крохмальне у Харківській області. Про це 20 січня 2024 року також повідомляв Інститут вивчення війни, посилаючись на геолокаційні зображення.

Читайте також

На Куп’янському напрямку росіяни збільшили кількість ударів по переправах через Оскіл — ISW. Це може свідчити про те, що російські війська мають намір активізувати наступальну операцію вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.