27 березня у Шевченківському суді міста Києва відбулося чергове засідання у справі колишнього начальника управління СБУ Харківщини Романа Дудіна, якого підозрюють у держзраді, самовільному залишенні військової частини та непокорі.

За словами захисника Дудіна Олександра Кожевнікова, прокурор приніс ноутбук, оглянули відео з приміщенням СБУ в Харкові. Після цього оглянули протокол огляду мобільного телефону заступника голови управління СБУ, де у месенджерах було листування щодо переміщення російських військ та їх ліквідації.

Кожевніков додає, що в приміщенні управління СБУ Харківської області не було зброї, «адже вся зброя була видана представникам “Слобожанщини”, працівникам поліції, а також “Фрайкору” та інших добровольцем підрозділам, які стали на захист Харкова».

«Ми вчора заявили знову ж таки клопотання про зміну запобіжного заходу, однак суд вказані підстави і вимоги з приводу зміни проігнорував і залишив Романа під вартою», – коментує журналісту Ґвара Медіа адвокат Дудіна.

Нині в Дудіна залишається один захисник, адже немає потреби у великій кількості адвокатів. Наступне судове засідання відбудеться 9 квітня 2024 року в Шевченківському райсуді.

Що відомо про Романа Дудіна

  • Роман Дудін очолював управління СБУ Харківщини з березня 2020 року по травень 2022 року;
  • У лютому 2022 року Дудін запевняв, що Харківщина надійно захищена, а управління СБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до окружної дороги Харкова;
  • Президент України Володимир Зеленський звільнив його після робочої поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року. Тоді голова держави розповів, що посадовець «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто»;
  • У липні 2022 року Зеленський усунув під виконання обов’язків тодішнього голову СБУ Івана Баканова, заявивши, що розслідується понад 650 справ щодо співробітників спецслужб, яких підозрюють у державній зраді та пособництві Росії;
  • 11 вересня 2022 року Офіс Генпрокурора підтвердив затримання Романа Дудіна. Його підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану.

Читайте також

Керівництво Харкова та області досі не допитали по справі ексначальника СБУ Харківщини Дудіна. За словами прокурора Владислава Фомченкова, начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, мера Харкова Ігоря Терехова, начальника управління Нацполіції Харківщини Володимира Тимошенка та начальника Харківського гарнізону Сергія Мельника не допитували по справі колишнього керівника управління СБУ в Харківській області Романа Дудіна. 

Обвинувачений у державній зраді ексначальник СБУ Харківщини Дудін відкликав двох захисників. Цю інформацію журналісту Ґвара Медіа підтвердив адвокат Олександр Кожевніков, сказавши, що він залишився єдиним захисником Романа Дудіна.