23 серпня відзначається День міста Харків. Свято збігається з Днем Державного прапора України та Днем визволення від фашистських загарбників.

«І сьогодні там, де бачать його, знають – Україна була, є і буде незалежною. Для мене національний прапор – частина мого ДНК. Як і Харків, місто-герой, якому сьогодні 368 років. Харкову личить синьо-жовтий!», – привітав містян голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Харків – перша столиця УСРР та УРСР, велике індустріальне місто, студентський центр та другий, після Києва, культурний центр України, заснований у 1654 році.

Місто вважається одним із найкомфортніших в Україні. У 2019 році Харків увійшов до п’ятірки український міст щодо якості життя у світовому рейтингу індексу «Numbeo». 

Місто має нагороди Ради Європи: Диплом, Почесний Прапор, Таблицю Європи та Приз Європи.

День Харкова в реаліях війни

На жаль, сьогодні День міста Харків затьмарене війною і руйнуваннями. Багато мешканців міста змушені були переселитися в безпечніші регіони України або й виїхати за кордон. Проте ми зберігаємо віру в ЗСУ та нашу перемогу.

З першого дня російського вторгнення Харків зазнає ракетних ударів, знищують його інфраструктуру та культурні пам’ятки. Наразі Харківська область є лідером серед пошкоджених або зруйнованих культурних пам’яток.

Але місто продовжує тримати оборону. 6 березня 2022 року президент Володимир Зеленський присвоїв Харкову звання «Місто-герой України» за подвиг і масовий героїзм громадян при захисті від російської агресії.

Після деокупації від фашистських загарбників у 1943 році мирне життя повернулося до міста, воно стало одним із найкомфортніших міст для життя. Знаємо, що після нашої перемоги життя тут знову відновиться, Харків стане ще краще. 

Нагадаємо, що у Києві Харківська майстерня METALSTYLE на площі біля станції метро «Арсенальна» розмістила футуристичну інсталяцію до дня міста Харкова. Проєкт отримав назву «Єднання», підкреслюючи єдність двох найбільших міст України.