У серпні виходить друком нова книга Сергія Жадана «Скрипниківка», а 22 вересня її презентують у Харкові.

Розклад презентацій письменник анонсував у фейсбук.

Книга «Скрипниківка» містить 51 вірш. Назва походить від назви українського правопису, оскільки Сергій Жадана в збірці досліджує мову, «її здатність повертатися і самовідтворюватись, про її вразливість, про її здатність до опору».

Передпродаж книжки триває до 10 серпня, повідомили у видавництві Meridian Czernowitz.

«Скрипниківка» також вміщує 20 повноколірних авторських фото Сергія Жадана, що доповнюють збірку.

«Ця книжка почала писатися навесні 2021-го. Що було тієї весни? Було відчуття східного ландшафту, який готувався прийняти на себе всю ваготу світла й темені. Було відчуття межі, неминучості й неуникненності всього того, із чим випаде зіткнутися, що слід буде назвати, що так чи інакше вплине на мову, — розповідає Сергій Жадан. — Посередині книжка надломлюється. Цей надлам цілком очевидний, його не могло не бути. Від лютого минулого року ця глибока пекуча лінія проходить через книжки, вистави, фільми, музичні партії. Час розламався навпіл, він почав маркуватися ось цим «до» й «після»… Після 24.02, видавалося, поезія звучить недоречно.

Читайте також

  • Українське видавництво Meridian Czernowitz випустило антологію есеїв про війну. «Воєнний стан» — це 50 історій від різних українських письменників, написані після початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, долучилися Сергій Жадан, Станіслав Асєєв, Софія і Юрій Андруховичі, Любко Дереш, Оксана Забужко, Макс Кідрук, Юлія Паєвська («Тайра»), Ірина Цілик, Віталій Портніков та інші. Передмову до книжки написав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.