Зловмисники створили підпільний кол-центр, який діяв під виглядом одного із незалежних фінансових регуляторів ЄС.

Кіберфахівці Служби безпеки України разом з правоохоронними органами Латвійської Республіки ліквідували міжнародну схему виманювання коштів з інвесторів електронних бірж. За даними правоохоронців підпільні кол-центри діяли у Харкові, Запоріжжі та Дніпропетровській області.

«Зловмисники створили підпільний кол-центр, який діяв під виглядом одного із незалежних фінансових регуляторів ЄС. У результаті спецоперації у Запоріжжі, Харкові та Дніпропетровській області затримано трьох організаторів оборудки», – ідеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, шахраї телефонували європейським вкладникам у фондові проєкти онлайн-бірж та пропонували їм «захист інвестицій». Вони обіцяли користувачам здійснити «безпековий моніторинг» електронних транзакцій, а у разі їх сумнівності – повернути власникам вкладені кошти. 

Правоохоронці повідомляють, що вартість таких «послуг» становила 30% від суми однієї інвестиції. Зокрема, працівники кол-центрів вмовляли користувачів встановити спеціальний додаток на телефон, який дозволяв зловмисникам повністю контролювати їх фінансові операції.

Після отримання доступу до гаманця, шахраї, за даними СБУ, виводили їх на власні банківські рахунки та переводили в готівку.

Їх було викрито на початку діяльності, правоохоронцям вдалося задокументувати декілька фактів шахрайських маніпуляцій і затримати головних фігурантів. Як встановило розслідування, організатори залучили ще сімох мешканців Запоріжжя та Харкова. Ще один спільник – переховується за кордоном.

Наразі трьом затриманим повідомлено про підозру. Їм загрожує до 8 років ув’язнення. Їхньому іноземному спільнику повідомлено про заочну підозру.

Читайте також

  • Правоохоронці підозрюють мешканку Куп’янська в співпраці з РФ.