Для виконання ворожого завдання він об’їжджав територію міста і приховано фіксував місця базування Сил оборони.

У Харкові контррозвідка Служби безпеки затримала російського агента, який був залучений до підготовки нового повітряного удару російської армії по місту. Йому повідомлено про підозру. Про це розповіли у Службі безпеки України.

«Зловмисник входив до складу агентурного апарату головного управління генерального штабу ЗС РФ. Для виконання ворожого завдання він об’їжджав територію міста і приховано фіксував місця базування Сил оборони», – ідеться в повідомленні.

Крім того,  цікавили координати залізничних вузлів, де розвантажують військову техніку та боєприпаси ЗСУ для оборонців міста та українських захисників на передовій.

Під час таких «вилазок» підозрюваний намагався також визначити деталі про роботу стратегічно важливих об’єктів промисловості, у тому числі місцевих авіапідприємств.

Співробітники СБУ затримали російського агента «на гарячому» поблизу одного з промислових об’єктів Харкова, де він проводив дорозвідку місцевості.

За інформацією слідства, в агента генштабу ЗС РФ був поплічник у Харкові, якого російські спецслужби помітили через публікації у соцмережах, які той робив від початку повномасштабного вторгнення.

«Під час обшуку за адресою проживання затриманого виявлено мобільні телефони і комп’ютерну техніку, які він використовував для листування з агресором», – розповіли у Службі безпеки.

Наразі він під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Читати також:

  • Передавав росіянам інформацію про ситуацію в Харкові: судитимуть псевдопатрульного з Куп’янська.
  • Фельдшерку з Веселого, яка віддала окупантам амбулаторію та  «здавала» проукраїнськи налаштованих односельців, судитимуть.