У Харкові СБУ викрила кол-центр, у якому виманювали гроші з людей, які шукали «легкого заробітку під час війни», повідомив речник СБУ Харківщини Владислав Абдула.

За даними слідства підозрювані під виглядом торгів на міжнародних фондових біржах щомісяця виманювали в людей десятки тисяч доларів сімейних заощаджень.

Кіберфахівці з’ясували, що в кол-центрі працювало близько 40 операторів. Вони обдзвонювали громадян та пропонували інвестувати гроші в акції відомих компаній на фондовому ринку. Для клієнтів працівники створювали електронні «персональні кабінети», у яких показували постійний зріст акцій та пропонували збільшити інвестиції.

Аби переконати людей вкладати кошти в такі проєкти, оператори застосовували різні методи психологічного впливу та намагалися маніпулювати «вкладниками», зазначає Владислав Абдула.

Правоохоронці встановили, що до незаконної діяльності причетні троє мешканців Харкова. Під час обшуків у житлових та офісних приміщеннях фахівці виявили банківські картки, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи із доказами їхньої роботи.

За даними прокуратури, до схеми причетні троє мешканців з Харкова, це 39- та 27-річні чоловіки та 25-річна жінка.

«Зловмисники обіцяли людям отримання великого прибутку у вигляді капіталізації відсотків від суми вкладених грошей та запевняли, що інвестовані гроші можна повернути з відсотками у будь-який час. Однак якщо потерпілі висловлювали таке бажання, то отримували відмову через начебто непроходження ними верифікації», — йдеться у повідомленні.

Служба безпеки повідомила про підозру трьом фігурантам на підставі зібраних доказів. Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин.Санкція частини 3 статті 190 ККУ, яка загрожує підозрюваним, передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Читайте також

  • За даними Генеральної прокуратури України, за перші чотири місяці 2023 року зареєстровано більше кримінальних проваджень за статтею 190 ККУ про шахрайство. «Порівнюючи 2021 та 2022 роки, можемо констатувати, що у Харківській області зберігся приблизно однаковий рівень шахрайства, на жаль. Ми також бачимо збільшення кількості шахрайств, пов’язаних з війною», – повідомив на брифінгу начальник ГУ НП у Харківській області Володимир Тимошко.
  • Спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради займатиметься розслідуванням незаконної діяльності у сфері фінансових послуг кол-центрів та фінансових пірамід. За відповідний проєкт постанови №9264 на засіданні парламенту 30 травня проголосувало 276 депутатів.