Служба безпеки України заблокувала доступ до проєктно-конструкторської документації Запорізької та Південноукраїнської АЕС російським спецслужбам.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Матеріали, які хотіли отримати росіяни, мають стратегічне значення для безпечної експлуатації об’єктів енергетичної інфраструктури України. Документи розробляли та зберігали в Харківському інституті «Енергопроєкт», контрольний пакет акцій перебуває у власності держави.

У СБУ зафіксували, що деякі громадяни України та підконтрольні їм комерційні структури намагалися встановити контроль над інститутом. «Метою посягань було отримання у своє розпорядження проєктної документації АЕС, що створювало реальну загрозу завдання шкоди державній, економічній та екологічній безпеці України», – пише пресслужба.

Ще у 2014 році, майже третина акцій Харківського інституту належала російській комерційній структурі. У відомстві кажуть, що ця структура пов’язана зі спецслужбами Росії. Після того, як через офшорні компанії перепродавали акції, власниками пакета стали фізичні та юридичні особи України.

Слідчі вилучили архівну документацію, суд наклав на неї арешт. Оперативники вже встановили виконавців та замовників цієї схеми. Слідчі відкрили провадження за статтею «шпигунство».

  • Пілота РФ засудили на 12 років за бомбардування Харківщини.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.