Повідомлення про загибель Пригожина спричинило активні обговорення. Навколо обставин події почали з’являтися конспірологічні теорії, що набували самих неочікуваних форм і проявів. Так, до нашого бота «Перевірка» почали находити запити, з проханням перевірити, чи дійсно в РФ канонізували Євгена Пригожина, за доказ такої ймовірності, ми отримали чимало однакових світлин з зображенням ікони з керівником «Вагнера». Чи дійсно це так — читайте в нашому матеріалі.
Що сталося?
31 серпня 2023 до нашого чат-бота «Перевірка» надійшли запити щодо дослідження справжності фото, де церковні служителі тримають ікону із Пригожиним. На цій іконі нібито зображено ватажка ПВК «Вагнер» з кувалдою в руках.
Нагадаємо, що згідно з офіційною позицією російської влади, Євген Пригожин загинув у авіакатастрофі 23 серпня.
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
Нам вдалося знайти оригінальну фотографію, зроблену у 2020-му році на відкритті та освяченні головного храму Міноборони у Московській області.
Відзначимо, що на оригінальній фотографії ікона містить зображення Божої Матері з маленьким Ісусом Христом.
Тож, нині нам не вдалося знайти доказів, що у РФ канонізували Євгена Пригожина. А світлина з його постаттю на іконі виявилася фейком.
Висновок: фейк
Читайте також:
- Фейк. Інтимні послуги від «українських біженок» на польських сайтах пошуку роботи
- Маніпуляція. В українських школярів погіршилася успішність через «українізацію»
- Маніпуляція. Польща почала екстрадувати в Україну чоловіків, які незаконно виїхали з країни
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!