Армія РФ перекинула резерви з Куп’янського напрямку на Бахмутський із метою закріпити там російські сили, однак це може послабити тиск на лінії під Куп’янськом.

Про це пише Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на інтерв’ю начальника ГУР Міноборони України Кирила Буданова проєкту The Warzone.

За словами Буданова, українські сили досягли своєї мети, закріпивши російські війська в Бахмуті й запобігши їхньому перекиданню в інші райони, наприклад, на південь України. Крім того, російські військові розгорнули нещодавно створену й не до кінця сформовану 25-ту загальновійськову армію, що має 15 тисяч осіб, «приблизно на північ від Бахмута».

На думку начальника ГУР Міноборони, такі дії можуть зірвати закріплення на Куп’янському напрямку, оскільки Росія потребує цих військ для продовження наступу замість 41-ї загальновійськової армії.

Це підтверджують і українські та російські джерела, які повідомляють, що темп та інтенсивність російських наступальних операцій на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна в останні тижні значно знизилися, оскільки російські сили продовжують перегрупування та ротацію особового складу на цьому напрямку, і перенаправлення розгортання 25-ї армії, можливо, послабило деякий тиск на цій ділянці фронту, пише ISW.

Також повідомляється, що 22 вересня російські війська проводили наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не просунулися вперед.

Читайте також

  • За добу на Лимано-Куп’янському українські захисники знищили 76 російських військових.