Родину з дитиною вивезли, а через три тижні вони самостійно повернулися додому. 

Вчора, 2 квітня, внаслідок обстрілу села Новоосинове Куп’янського району загинули батько та 11-річний син. Хлопчик зазнав важких поранень, від яких помер у лікарні. Голова Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич розповів, що родина підлітка була примусово евакуйована з населеного пункту, оскільки залишатися в ньому було небезпечно. Однак, через три тижні батьки таємно повернулися до села.

«Ця родина довго впиралася евакуації та тягнула до останнього, вважаючи, що таким чином отримає можливість залишитися. Втім,  23.11.2023 року мати та двоє дітей, через три тижні після оголошення евакуації, виїхали в місто Харків. Однак, як часто буває, багато хто міркує, що біда їх точно обійде стороною.  Вочевидь, маючи такі думки, родина вирішила таємними тропами повернутися на небезпечну територію. І ось результат», – написав він.

Довідка

Село Новоосинове розташоване у Курилівській громаді Куп’янського району. 

16 січня начальник Харківської обласної військової адміністрації повідомив, що обов’язкова евакуація з Куп’янського району розширюється на всю територію Курилівської та Кіндрашівської громад. До цього під евакуацію підпадали тільки деякі населені пункти, близькі до лінії бойового зіткнення. 

Нагадаємо, що 7 березня на Раді оборони Харківської області ухвалили рішення щодо примусової евакуації дітей із батьками або їх опікунами для 18 населених пунктів Великобурлуцької та Вільхуватської територіальних громад.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.Андрій Беседін, начальник Куп’янської МВА, у коментарі Ґвара Медіа повідомив, що безпекова ситуація в Куп’янській громаді залишається складною з моменту деокупації, 10 вересня 2022 року, тож, ймовірно, там впровадять обов’язкову примусову евакуацію дітей.

Читайте також