З початку повномасштабного вторгнення в Україні відкрилося 714 ресторанних ФОПів.

У 2022 році підприємці відкрили 504 ФОПи за основними ресторанними КВЕДами. Це на 58% менше, ніж у 2021 році. За січень-травень 2023 року зареєструвалося 210 нових підприємців. Про це повідомили у команді «Реве та стогне ресторатор» з посиланням на відповідь від Опендатабот. 

«Кількість відкритих ФОПів не дорівнює кількості відкритих закладів. Один ФОП може відкрити декілька закладів», – наголошує команда.

Дослідження Скільки ресторанних ФОПів відкрили в Україні / Фото: t.me/restorator_reve

Пік відкриттів за останні 6 років прийшовся на 2020 рік. Пропри пандемію тоді в Україні відкрилося 3092 ресторанних ФОПи. у 2021 році їх кількість скоротилася майже втричі. 

Яка ситуація в Харкові

За даними міськради, на початок 2023 року у Харкові працювали близько 50% від довоєнної кількості закладів ресторанного бізнесу. Попри це продовжують відкриватися нові заклади. Також багато закладів, які залишилися у Харкові з початку війни, зайнялися волонтерською діяльністю та готували обіди для цивільних та військових. За даними міськради, 13 із них досі продовжують цю діяльність. 

Однією з головних проблем для свого бізнесу підприємці називають великі труднощі з оплатою комунальних послуг, бо заборгували за газ і електрику ще з початку війни.

Навесні міський голова Ігор Терехов пообіцяв, що спише борги за комунальні послуги волонтерським організаціям. Про це він повідомив на позачерговій сесії міськради 11 травня заявив Харківський міський голова.

«У нас є волонтерські пункти, де готується їжа, шиється обмундирування та інше. Ми активно допомагали цим волонтерам — забезпечували продуктами для приготування їжі, давали пальне для розвезення готової продукції. Якщо це волонтерський хаб такої спрямованості, то ми можемо дати й пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг — це стосується водо- та теплопостачання, водовідведення, вивезення сміття. Це ми можемо взяти на себе. Щодо електроенергії та газу — підпишемо листи та звернемося до відповідних компаній, які надають ці послуги», — пообіцяв міський голова.

Станом на 1 червня кількість фізичних осіб-підприємців у Харкові склала 118 912 осіб. Ще на початку року у місті працювало 119 743 ФОПи. 

Попри це у місті продовжують відкриватися нові бізнеси, що дає можливість відновлювати економіку Харкова. З січня по травень цього року свій бізнес офіційно зареєструвати майже п’ять тисяч ФОПів. Крім того, за цей же період 447 осіб-підприємців обрали Харків у якості нової локації для своєї діяльності та змінили свою податкову адресу.

Читати також:

  • 88% компаній в Україні працюють частково або повністю у довоєнному режимі. Половина опитаних компаній працює у довоєнному режимі. Ще більше третини (38%) — працюють частково. 

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.