За два роки Золочівська громада передала допомоги Збройним Силам України на загальну суму 51 мільйон гривень, хоча наповнення власного бюджету громади складає лише 39%.

Про це журналісту Ґвара Медіа розповів начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.

За 2024 рік Золочівська громада допомогла ЗСУ на 12 мільйонів гривень. З них 8,5 мільйонів перераховано як субвенцію для закупівлі дронів.

«Одна справа, якщо ми будемо проводити тендер, закупляти та передавати, але військові краще знають, які модифікації їм потрібні та де їх краще купити», — пояснює начальник Золочівської СВА.

Також громада придбала автомобіль для 113-ї бригади територіальної оборони та різне необхідне обладнання. Здебільшого допомога йде для підрозділів, які розташовані на території громади, або харківських підрозділів, що звертаються до селищної ради.

Торік Золочівська громада виділила ще близько 14 мільйонів гривень на ЗСУ. Також передали половину від отриманого «військового» ПДФО ще за 2023 рік — це 25 мільйонів.

Читайте також

  • 30 травня начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що Золочів може бути однією з ймовірних цілей для російського наступу. Ґвара Медіа відвідали селище та поспілкувалися з начальником Золочівської військової адміністрації Віктором Коваленком про те, як громада готується до можливого наступу та як відбувається евакуація.
  • Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище розташоване на території Богодухівського району Харківської області. Це один з найбільших майданчиків вуглеводнів в Україні, який міг би давати Україні 1 мільярд кубометрів газу щороку. Але вже понад пів року воно не працює.
  • Бійцям на Харківщині передали вантажівку, дрони та спецобладнання. Нову техніку отримали воїни Ізюмського окремого батальйону територіальної оборони. Гроші на потреби українських бійців виділили Ізюмська та Донецька територіальні громади Харківщини.