За рік повномасштабної війни довкіллю Харківщини завдано збитків на 15 мільярдів гривень.

Про це повідомив керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков під час брифінгу в Медіа Хабі.

Через обстріли та пожежі руйнуються ґрунтовий і рослинний покрив, гинуть тварини, забруднюється повітря, вода, руйнуються ландшафти, горять ліса, землі засмічуються рештками знищеної військової техніки. Ось так впливає війна на довкілля.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець загальна кількість збитків українському довкіллю — 1,9 трильйона гривень.

«За майже рік із початку повномасштабного вторгнення спільно з Державною екологічною інспекцією ми задокументували понад 2300 випадків впливу на навколишнє середовище, і вже зафіксували майже 1,9 трлн грн збитків українському довкіллю. Таких збитків не було в жодній війні та збройному конфлікті у світі. Ми все ще продовжуємо обраховувати розміри шкоди, але я переконаний, що ця цифра буде зростати через продовження бойових дій», — зазначив Стрілець.

За даними міністерства, під загрозою знаходяться близько 600 видів тварин та близько 750 видів рослин та грибів, частина з яких належать до Червоної книги та можуть зникнути назавжди.

  • На Харківщині екологи підрахували збитки від руйнувань відділень Укрпошти.
  • В Україні створили комікс про екологічні наслідки війни.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.