У Харківській області найбільше безробітних, залучених до виконання суспільно корисних робіт.

Усього в Україні до Армії відновлення залучено близько 70 тисяч людей. Від початку реалізації проєкту вони заробили близько 462 мільйонів гривень. Про це повідомили у Міністерстві економіки.

«На сьогодні такі роботи здійснюються у 19 регіонах країни. Лідером є Харківська область, де суспільно корисні роботи виконують понад 13 тисяч безробітних. Нагадаю, що цей проєкт Уряд запустив для того, щоб фінансово підтримати людей, які тимчасово втратили роботу. В жовтні цього року оплату за такі роботи було збільшено в півтора раза – до 10 050 грн за відпрацьований повний місяць», –  ідеться в повідомленні.

Серед найбільш активних учасників проєкту: 

  • Харківська область – залучено 13 300 осіб;
  • Полтавська область – 9 200 осіб;
  • Донецька область – 8 800 осіб;
  • Київська область –  8 300 осіб;
  • Чернігівська область – 7 900 осіб

У Мінекономіки розповідають, що види робіт залежать від потреб конкретного регіону. Оплата здійснюється згідно з відпрацьованим часом в розмірі щонайменше 10 050 грн в разі роботи повний місяць. З 1 січня 2024 року оплата зросте до 10 650 грн, з 1 квітня 2024 року – до 12 000 грн.

Довідка

Уряд запровадив проєкт «Армія відновлення» восени 2022 року. Його мета — залучити людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт, наприклад, у заготівлі дров для військових та населення, укріпленні блок-постів та інших задач. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил України, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. Залежить від потреб конкретного регіону та громади. Їх виконання держава оплачує у розмірі не нижче мінімальної зарплати.

Читайте також

Понад півмільйона внутрішньо переміщених осіб зареєстровано на Харківщині. Станом на жовтень 2023 року, на Харківщині знаходяться понад 522 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них більш як 190 тисяч — в обласному центрі.