З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні збільшилася активність шахраїв — від них постраждали 11% опитаних. Про це йдеться в дослідженні Нацбанку та Опендатабот, яке провели серед понад сотні тисяч користувачів.

За даними опитування, найчастіше злочинці ошукують молодь віком 18-24 та людей старше 65 років. Серед найпоширеніших видів шахрайства:

  • обман при покупці та продажу товарів в інтернеті (53%),
  • фішингові посилання (18%),
  • вторгнення в соцмережі (12%),
  • виманювання інформації телефоном (10%).

«Під час війни шахраї використовують вразливість громадян, їх тривогу, скрутний стан. Протидіяти цьому можна лише через обізнаність та критичне мислення. Характерно, що більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї платіжної картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу», — зазначає директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Андрій Поддєрьогін.

Він закликав українців дотримуватися правил безпечного використання платіжних карток та бути обережними при наданні особистих даних. НБУ спільно з Кіберполіцією проводить інформаційну кампанію #ШахрайГудбай з метою навчити українців правил безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

Читайте також

Кількість кримінальних проваджень за шахрайство в Україні досягла рекордних показників за останні три роки. Загалом, цьогоріч зафіксували понад 59 тисяч справ, повідомили в Опендатабот.

Ця цифра вдвічі більша за сумарну кількість проваджень за два попередні роки: «Цьогоріч кількість нових проваджень росте місяць до місяця», — йдеться в повідомленні.