Таку суму виділено на відновлення зруйнованих та пошкоджених будинків Харкова. Найбільше підрядів отримав Трест «Житлобуд-1».
Харківський антикорупційний центр підсумував свою діяльність за 2022 рік, розповівши про найбільш резонансі кейси у місті та області.
Загалом антикорупційники відкрили декілька напрямків:
- спростування наративів російської пропаганди, фейків (цим займалися з березня 2022 року);
- показувати осіб, які пішли на колаборацію з окупантами, хто ці люди, який вони мали бекграунд;
- висвітлення публічних закупівель місцевого самоврядування
Гучним розслідуванням 2022 року є кейс з Богданом Мальованим, заступника голови Харківської обласній раді, який виявився власником паспорта громадянина рф. Його відсторонили, але не звільнили. ДБР та СБУ підтвердили факт подвійного громадянства.
«До травня 2022 року органи влади були шоковані та не займалися звичними практиками освоєння бюджету, вони лише покривали базові потреби. Але потім усе почало повертатися, ситуація дещо погіршилася. Інструменти контролю під час війни дещо обмежені й це очікувано. Проте цим почали користуватися корупціонери всіх рівнів. Усі ці зловживання є однієї з причин агресії росії. Вони думали, що в нас усе тримається на чесному слові й все зламається», – додає засновник Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах.
Система публічних закупівель працюють в обмеженому вигляді. Замовники не зобов’язані проводити аукціони, їх нещодавно скасували. Можна не публікувати договори, лише через 90 днів після завершення воєнного стану. Портал публічних закупівель показує лише 30-40% договорів, які укладаються.
Нема розуміння, чому один департамент публікує інформацію про закупівлі для посилення обороноздатності регіону, а інші не публікують скажімо купівлю овочів.
- В Ізюмі відремонтували п’ять будинків за 35 мільйонів гривень.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.