Більш ніж половина загиблих або постраждалих мирних жителів на півночі Харківщини, де велися найінтенсивніші бойові, були віком від 60 років.

Після початку наступу армії РФ на Харківщині, з 10 травня, в області загинуло щонайменше 35 цивільних та ще 137 зазнали поранень. Про це заявила речниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл на брифінгу ООН у Женеві.

За даними Моніторингової місії ООН, більш ніж половина загиблих або постраждалих мирних жителів на півночі Харківщини, де велися найінтенсивніші бойові, були віком від 60 років.

За словами Тросселл, моніторинг свідчить про наявність непропорційної кількості літніх людей у прикордонних і прифронтових районах, які в багатьох випадках або не могли, або не бажали залишати свої домівки, навіть в умовах швидкого погіршення безпекової ситуації. 

Також за інформацією лекторки, багато будинків та цивільної інфраструктури було зруйновано російською армією.

Експерти ООН з 10 травня опитали 90 переселених цивільних осіб і відвідали кілька місць, які зазнали атак. Вони розповідали, що їм доводилося постійно ховатися у підвалах під час бомбардувань.

Цивільні також розповідали, що бачили своїх сусідів убитими або пораненими. Дехто казав, що ситуація настільки погана, що вони вирішили ризикнути пройти кілька кілометрів, щоб дістатися до місця евакуації.Волонтери, поліція та місцева влада йшли на ризик, щоб допомогти людям евакуюватися. Так, 16 травня під час спроби вивезти мирних жителів із села Бугаївка постраждали двоє медпрацівників, двоє водіїв швидкої допомоги та начальник Вовчанської МВА Тамаз Гамбарашвілі.

Читайте також

  • У Вовчанську евакуації потребують ще 50 людей — Синєгубов.