У Чугуївському міському суді Харківської області розглядатимуть справу щодо мешканки Вовчанська, яка, ймовірно підтримувала дії РФ.

Харківська обласна прокуратура затвердила та направила відповідний обвинувальний акт за фактом колабораційної діяльності.

Слідством встановлено, що жителька Вовчанська через заборонену в Україні соцмережу «Одноклассники» активно підтримувала «руський мир». Вона систематично поширювала на власній сторінці дописи на підтримку Росії.

Правоохоронці опублікували один із дописів зі сторінки підозрюваною. Він мав наступний зміст: «Мы Донбасс освободим, вернём землю людям! Шутить никто не будет. Не сдаются русские. Враг, проси пощады».

Нагадаємо, що за два роки повномасштабного вторгнення слідчі відкрили 1532 кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних із колабораціонізмом, з яких:

  • 1230 — за ст. 111–1 (колабораційна діяльність);
  • 188 — за ст. 436–2 (виправдування збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників);
  • 56 — за ст. 111–2 (пособництво державі-агресору);
  • 21 — за ст. 111 (державна зрада).

Крім того, за даними поліції, 639 осіб на Харківщині отримали підозру в колабораціонізмі та державній зраді. До суду з обвинувальними актами направлені 387 кримінальних проваджень. З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях слідчі розпочали 8931 кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із вторгненням РФ. За фактами колабораційної діяльності відкриті 905 кримінальних проваджень.

Читайте також

  • «Росія тут навсегда»: двох мешканців Харківщини підозрюють у підтримці РФ.