Освітня діджитал-платформа Impactum: «Найбільший виклик для нас – це йти в ногу із часом»

Ґвара Медіа - 15 Червня 2021 | 15:18
Impactum

Навчання перед екранами багатьох втомило, не всім підходить і не всім доступне, але без екранів неможливо уявити сучасний і майбутній світ, тож так чи так, навіть якщо маски і дистанція стануть історією, онлайн-освіта продовжуватиме розвиватися, адже це не просто альтернатива університетським авдиторіям і шкільним класам, щоб безпечно отримати нові знання, а спосіб опанувати цифрові навички, необхідні в багатьох професіях. 

На платформі Impactum, про яку ми далі розповімо трохи докладніше, додають, що йдеться не тільки про користування Zoom’ом, Google Meet’ом й іншими програмами: людині 21 століття, щоб бути частиною цифрового суспільства, потрібно вміти працювати з інформацією, відрізняти фейки і правду, ботів і реальних людей, розуміти походження інформації, причини її появи саме тут і саме зараз. Крім медіаграмотности, серед навичок 21 століття – медіація, критичне мислення, самоаналіз, нетворкінг, креативність, фінансове планування тощо.

Отже, про платформу. Impactum на перший погляд – це збірка онлайн-матеріалів з дуже продуманою функціональністю: є і різні формати (кожен проєкт містить відеолекції, інфобокси, кейси, подкасти, сторітелінги, тести та лонгріди), і різні версії, зокрема зручна мобільна версія. До того ж проходити все це можна в будь-який час: хоч вдень, хоч вночі. Якогось відбору немає, натомість є дедлайни (успішне завершення = новий модуль) і фідбек від фахівців. Відрізняє Impactum від інших освітніх онлайн-платформ їхня місія: команда прагне розвивати в Україні громадянське суспільство, а різні проєкти – це тільки один з інструментів для цього.

«Наша головна цільова авдиторія – це молодь. Ми реалізуємо проєкти для підлітків, студентів, але розуміємо, що вплив на їхній розвиток та становлення мають батьки та вчителі, тому для них теж маємо програми.  Також нам важливо розвивати сектори доброчинности та громадської активности, ділитися власним досвідом, тому вже третій рік поспіль ми втілюємо проєкт ProCharity для представників громадських і благодійних організацій», – розповідає директорка фонду Ангеліна Осадча.

Як виглядає освітній процес
Який вигляд має освітній процес

Платформа Impactum – це один з проєктів фонду братів Кличків Klitschko Foundation. Фонд існує вже 17 років. За цей час їм вдалося реалізувати чимало спортивних, екологічних, доброчинних і освітніх проєктів. Менеджер проєктів Василь Теремта розповідає, що про створення онлайн-платформи, яка б акумулювала попередній досвід фонду і стала майданчиком для нових ідей, вони з командою задумалися наприкінці 2020 року: «В основу цієї платформи ліг фідбек всіх наших випускників, а також результати моніторингу наших проєктів за останні п’ять років. Ми дізналися в учасників, що їм сподобалося в офлайн- і онлайн-ініціативах, чого їм не вистачає в онлайн-освіті, якими були б для них ідеальні проєкти. Вже на основі цього створили наш діджитал-дім для всіх, хто готовий розвиватися: особисто, локально, глобально». Партнером в організації платформи також стала автомобільна компанія Winner.

«Складно уявити сучасний світ без онлайн-можливостей. Зважаючи на це, освітні програми стають більш різноманітними, гнучкими та мобільними, не займають багато часу, але дають максимум результату. Звісно, самостійне онлайн-навчання потребує більшої мотивації та самоконтролю, адже воно зазвичай не містить чинника соціального тиску. Однак, коли розумієш цілі та маєш бажання розвиватися, завдяки онлайн-навчанню можна якісно здобути нові знання, отримати більше інформації з сучасних спеціальностей, з яких бракує друкованої літератури, підвищити кваліфікацію або навіть опанувати нову професію. Завдяки онлайн-платформам можуть отримати новий поштовх інклюзивна освіта, освіта в сільських районах чи малих містах, що спровокує «соціальний ліфт» для талановитої молоді. Онлайн-платформи – крок до підвищення рівня освіти в країні та суттєвий внесок в інтелектуальний розвиток майбутнього покоління», – зазначає Сергій Рудь, директор з персоналу та організаційного розвитку, член правління Winner Group Ukraine.

Крім зручности й різноформатности, команда Impactum приділяє значну увагу тому, щоб інформація проєктів була актуальна. «Найбільший виклик для нас – це йти в ногу із часом. Поки ми розробляли методики, готували тести, відео, подкасти,  світ навколо нас змінювався. Виникали нові онлайн-курси, навіть цілі платформи з курсами. І тому для нас було важливим зазирати в майбутнє і вкладати ту інформацію, яка буде актуальна навіть за рік чи п’ять років!» – розповідає Ігор Єфименко, менеджер проєкту «Школа успіху».

Запис відео для лекцій
Запис відео для лекцій

Перший проєкт від Impactum стартував у травні 2021 року. Він називається «Синергія», його можна безкоштовно прослухати на сайті: другий потік стартує 16 червня. До того ж його обов’язково потрібно завершити, щоб взяти участь у наступних проєктах Імпактуму. «Синергія» допомагає і молоді, і батькам та вчителям опанувати вже згадувані навички 21 століття, зокрема тут є теми про комунікацію між різними поколіннями, особистий бренд, лідерство, емоційне вигорання.

Ми розпитали учасників про їхні враження. «“Синергія” одразу привабила мене цікавими темами. Особливо зацікавили матеріали про комунікацію брендів, психологію поколінь та креативність. Усе розкрито повно, але й не перевантажено завдяки реальним історіям, прекрасній подачі від спікерів та загалом зручному дизайну», – розповідає Ярослава Ящук (м. Київ). Вона перед цим брала участь в іншому проєкті фонду, у «Школі успіху», теж про навички 21 століття, він адресований підліткам, які хочуть стати змінотворцями у своїх громадах.

Ярослава ділиться враженнями: «“Школа успіху” дала мені дуже багато навичок, які я згодом змогла застосувати практично під час організації локального проєкту для підлітків у Києві. В “ШУ” я навчилася комунікувати з людьми, планувати, бути гнучкою в рішеннях та діях, працювати в команді, не панікувати, коли щось йде не за планом». Згодом Ярослава організовувала свій онлайн-проєкт під час «Школи агентів змін» і використала для цього здобутий у  «ШУ» досвід. Ярославина мотивація для участи в таких заходах – особистий розвиток і знайомства. 

Анастасія Азанова (м. Володимир-Волинський) займається популяризацією освіти та цікавого дозвілля, а також викладає сучасний етикет. Анастасія помітила, що на заходи їхньої ГО «Creative Studio» приходять переважно діти та старші люди. «Ніяк не вдавалося зачепити молодь. Я гостро відчувала “конфлікт поколінь”, – розповідає Анастасія. – Прослухавши “Синергію”, я підняла планку власних проєктів: тепер ретельніше продумую форми подачі інформації. А наповнення курсу для мене стало психотерапевтичним інсайтом: особистий бренд, нетворкінг та комунікації – мої улюблені, вже по кілька разів пройдені теми». 

Організатори завжди збирають фідбек всіх учасників, щоб покращувати проєкти, а також залучають до цього незалежних експертів. «Люди, які одного разу потрапили на проєкти фонду, стали нашими fighters і dreamers. Відгуками, коментарями, ідеями вони впливають на те, як розвивається фонд і які нові проєкти виникають. Своїм досвідом ми ділимось із іншими ораганізаціями, адже вважаємо, що лише об’єднуючи наші зусилля ми можемо розвивати українське суспільство», – розповідає Оксана Дядюра, менеджер проєкту «ProCharity»

Невдовзі деякі щорічні офлайн-проєкти фонду отримають нове життя в онлайні: «Посилка успіху», Zero Waste School, «Школа успіху» і ProCharity. «Посилка успіху» – про методи ефективного викладання для вчителів і вчительок фізкультури. Прослухавши його, вчитель стане амбасадором здорового способу життя. 

Михайло Дьорка (м. Мукачево) викладає фізичне виховання в Мукачівському ліцеї, у професії вже 43 роки, розповідає, що завдяки «Посилці успіху» 2020 року навчився  організовувати  цікаві проєкти, конкурси, челенджі з учнями і колегами як офлайн, так і онлайн, познайомився з найкращими вчителями України та досі продовжує обмін досвідом з ними. Після курсу Михайло реалізував власну ініціативу: «Я створив сторінку у фейсбуку «Фізична культура і спорт в Закарпатті» для вчителів, щоб ділитися своїми ідеями, як зробити уроки фізичного виховання цікавими, веселими, корисними, забезпечити інтерактивну взаємодію вчителів та учнів нашого краю, обмінюватися досвідом».

Проєкт Zero Waste School адресований учням, вчителям та директорам шкіл, а ProCharity – представникам та представницям благодійних і громадських організацій. Учасники першого навчаться сортувати відходи й поводитися екологічно щодо природних ресурсів, а другого – отримають знання та навички, необхідні для ефективної і прозорої діяльности організації.

Щоб не пропустити запуск нових курсів, варто підписатися на соцмережі фонду: фейсбук, інстаграм.
Нагадуємо, що 16 червня стартує другий потік проєкту про навички 21 століття «Синергія», реєстрація за посиланням.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.