У колонії виявили деякі порушення щодо умов проживання та праці засуджених.

Працівники Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відвідали «Олексіївську виправну колонію № 25» у Харківській області. Під час перевірки виявили деякі порушення утримання засуджених. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

«В деяких спальних приміщеннях не забезпечена норма площі з розрахунку на одного засудженого. В дисциплінарному ізоляторі установи наявні умови щодо закриття на замок відкидних ліжок, що є додатковим каральним елементом під час покарання, оскільки засуджені позбавлені можливості сидіти та лежати на ліжку протягом дня», – ідеться в повідомленні.

Ці порушення, за інформацією омбудсмена адміністрація колонії усунула одразу. Також комісія виявила недотримання прав засуджених на працю та захист від експлуатації і права засуджених на контакти із зовнішнім світом, оскільки вони не мають можливості надсилати електронні звернення.

У колонії, за словами представників омбудсмена створені належні побутові умови для утримуваних, налагоджена робота щодо оформлення паспортів засудженим. Також умови у дільниці соціальної реабілітації колонії наближені до домашніх.

Читати також:

  • На Харківщині з початку повномасштабної війни постраждало 300 дітей.
  • Зеленський пропонує прирівняти корупцію до держзради: яка ситуація у Харкові.