У Червонозаводському районному суді Харкова розглядатимуть справу української держслужбовиці, яка за даними слідства, очолила міграційну службу в окупованому Куп’янську.

Обвинувальний лист направила Харківська обласна прокуратура.

Слідством встановлено, що 36-річна колишня держслужбовиця під час окупації Купʼянська добровільно перейшла на бік окупантів. На той момент вона обіймала посаду головного спеціаліста Купʼянського відділу ГУ ДМС в області. Проте при російських загарбниках жінка стала вже начальницею міграційної служби.

Жінку підозрюють в організації процесу отримання мешканцями російських паспортів. У прокуратурі зазначають, що новоспечена керівниця перекладала документи на російську мову для оформлення громадянства РФ, а також розглядала звернення, пов’язані з отриманням російського громадянства за скороченою процедурою.

«Також жінка «вдосконалювала» знання російського законодавства, проходячи службову підготовку з вивчення процесу проведення паспортизації населення.

За роботу на ворога колишня українська держслужбовиця отримувала заробітну плату в російських рублях», — йдеться в повідомленні.

Напередодні деокупації Харківщини підозрювана втекла на територію РФ. Її оголошено в розшук.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури завершено спеціальне досудове розслідування стосовно колишньої державної службовиці, якій інкриміновано державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України), та колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111–1 КК України).

Читайте також

  • У Харкові експрацівниця Укрпошти, яка працювала на РФ, отримала 15 років ув’язнення.