Електрики відновлюють електромережі в селі Рубіжне Чугуївського району. Уже є перші споживачі зі світлом, повідомила пресслужба «Харківобленерго».

Як розповів майстер Вовчанського РЕМ Дмитро Верченко, підготовку ж розпочали значно раніше, ще торік, з відновлення лінії 10 кВ.

«Спочатку повністю відновили зруйновану через бойові дії високовольтну лінію. Заживили сусіднє село Замулівка. Зараз працюємо в Рубіжному, де рівень пошкодження інфраструктури — 90% чи навіть більше. Одну підстанцію вже вдалося заживити, у роботі — друга. Наразі зі світлом уже 20 споживачів», — розповів Дмитро Верченко.

За словами старости Рубіжненського старостинського округу Лідії Чатченко, село Рубіжне постраждало від обстрілів дуже сильно, електропостачання тут зникло ще у квітні 2022 року. Наразі в усіх селах старостату проживає приблизно 115 людей, у Рубіжному — 62.

Рубіжне — село Вовчанської громади, що розташоване на березі річки Сіверський Донець. До кордону тут приблизно 13 кілометрів. З початку вторгнення населений пункт було окуповано російськими військами. У травні-квітні 2022 року в селі та навколо нього йшли бої, унаслідок яких не лишилося жодного вцілілого будинку.

Читайте також

  • Чи можливе відновлення у прикордонні: досвід села Рубіжне на Харківщині — фоторепортаж.