Він створений для підтримки розробників роботизованих косарок для потреб гуманітарного розмінування.

Міністерство економіки України разом з KSE Graduate Business School запускають проєкт «Безпечне поле» для підтримки розробників роботизованих косарок для потреб гуманітарного розмінування. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Сьогодні відкриваємо набір за новим напрямком. Піротехнічним підрозділам потрібна техніка, яка полегшить підготовку полів до розмінування та зробить цей етап роботи безпечним для саперів. Тож запрошуємо винахідників та виробників, які мають відповідні розробки долучитися до участі в хакатоні «Безпечне поле», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Цей проєкт створено спеціально для розробників, які можуть запропонувати прототипи роботизованих косарок. Техніка має оперативно обкошувати зарослі поля, готуючи їх таким чином до роботи саперів. У міністерстві зазначають, що такі косарки вкрай необхідні для прискорення розмінування полів.

У Мінекономіки повідомляють, що зареєструватися на участь в хакатоні винахідники та виробники можуть на сайті KSE Graduate Business School. Крайній термін подачі заявок на участь – 15 травня 2024 року.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також