На друк навчальних книжок уряд США виділив $8,3 млн.

Уряд США пообіцяв забезпечити українських учнів 1–2 класів усіма підручниками —  3,2 млн примірників. Відповідне рішення було прийняте після знищення однієї з найбільших друкарень Європи – харківської типографії «Фактор-друк». Про це повідомив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

«23 травня 2024 року російська ракета знищила харківську друкарню «Фактор-друк», одну з найбільших друкарень Європи. Харківські друкарні випускають значний відсоток усіх книг в Україні, зокрема підручників для українських дітей. Ударами по цих друкарнях Росія атакує систему освіти України. Ми й надалі будемо з українським народом, який захищається від варварської загарбницької війни Росії», ідеться в повідомленні. 

Очікується, що всі підручники для 1–2 класів вдасться надрукувати вже до початку нового навчального року. Закупівля підручників відбуватиметься за прозорою процедурою: фінансування на друк спрямують тим українським видавництвам, які перемогли в конкурсі, — отримали гриф МОН та набрали від 10 000 голосів за результатами вибору закладів загальної середньої освіти.

Нагадаємо, 23 травня росіяни знищили харківську типографію Фактор-Друк. Загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина була поранена. Крім того, у результаті російської атаки згоріли 50 тисяч книжок.

«Фактор-друк» — це один із найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі, тому тут друкувалися майже всі українські видавці. У поліграфії зокрема друкувалися і книжки видавництва Vivat.

Журналісти Ґвара Медіа поспілкувалися з різними видавцями Харкова та дізналися, як на них вплинуло знищення типографії та як вони працюють тепер. Детальніше про це за посиланням.

Читайте також

  • Кількість замовлень у видавництва Vivat збільшилась вчетверо, після обстрілу типографії в Харкові