У столиці відбулося відкриття нового приміщення Польського Інституту, повідомляє Міністерство культури та інформполітики України.

В Інституті презентували виставку з нагоди 364-річчя укладення Гадяцької угоди, експозицію ікон на ящиках з-під набоїв Олександра Клименка і Соні Атлантової. Перед гостями виступив гурт «Хорея Козацька» на чолі з бандуристом Тарасом Компаніченком.

«Сьогодні ми згадували Гадяцький договір і ми можемо жаліти, що тоді не скористалися нагодою. Але є й інше, що ми маємо згадувати. Минулого року ми святкували 400-річчя Хотинської битви, де спільно козацькі й польські війська перемогли ворога. З початком цієї війни ми почали писати нову історію про наші взаємовідносини в рамках захисту національної культурної спадщини, історії.

Ще за місяць до війни Віцепрем’єр-міністр Польщі Пьотр Глінський мені сказав: «Ми починаємо все заново». Я радий, що саме з колегами з Польщі та Литви у нас встановилися найбільш тісні стосунки, зокрема в рамках Люблінської угоди. Я точно знаю, що цим двом людям точно можу подзвонити вночі і вони прийдуть на допомогу. Бажаю вашому новому будинку затишку, щастя, успішної колаборації з українськими митцями й артистами. Нехай ці колаборації ще більше нас об’єднають. Натхнення вам», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

У церемонії відкриття взяли участь: віцемаршалек Сейму Республіки Польща Малгожата Гошєвська, Член Ради міністрів Республіки Польща Міхал Дворчик, міністр Войцєх Колярський із Канцелярії Президента Республіки Польща та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький, з української сторони – Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк, заступник Міністра закордонних справ Євген Перебийніс.

  • Ґвара Медіа продовжує протидіяти російській пропаганді та дезінформації – мережею шириться фейк, що начебто поляки вже не приховують своїх настроїв щодо бажання приєднати Львів. А як же насправді – досліджували наші фактчекери.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.