Міжнародний реєстр збитків Україні внаслідок російської агресії представлять на саміті Ради Європи, який пройде у столиці Ісландії Рейк’явіку 16-17 травня.

Йдеться у спільній декларації України та Німеччини, текст якої опублікували на сайті Офісу Президента.

Президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц схвалили Декларацію 14 травня під час зустрічі в Берліні.

У документі зазначено, що Україна та Німеччина разом з партнерами зобов’язуються продовжувати спільну роботу над розробкою механізмів для надання компенсацій за збитки, шкоду та втрати, які були завдані російською агресією.

«Міжнародний реєстр збитків, який буде представлено на саміті Ради Європи в Рейк’явіку 16–17 травня, є важливою віхою на цьому шляху. Буде продовжено наші зусилля з вивчення належних варіантів використання заморожених і знерухомлених російських активів для підтримання відновлення України та на репараційні цілі відповідно до наших правових систем, а також до європейського та міжнародного права», — йдеться у декларації.

Наразі прямі та лише задокументовані матеріальні втрати країни через військову агресію РФ становлять понад 140 мільярда доларів.

Така оцінка є результатом спільної роботи KSE Institute, Мінреінтеграції, Мінрегіон та Мінінфраструктури у співпраці з іншими міністерства та партнерськими організаціями в рамках діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни.

За даними Світового банку, відновлення економіки України після повномасштабного вторгнення буде коштувати 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП країни станом на 2022 рік,

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.