Департамент капітального будівництва Харківської ОДА перерахував ПАТ «Трест-Житлобуд-1» 10,2 млн грн на аварійні роботи у Будинку Рад по вулиці Сумській, повідомляють у ХАЦ.

Угода на проведення аварійних робіт уклали 5 грудня, а проплатили до кінця місяця. Наразі звіту про укладену угоду у системі «Прозорро» немає.

«Зараз продовжуються консерваційні роботи, вони проходять у декілька етапів, головна мета — зберегти те, що ми маємо, історичну цінність. Далі буде розроблений новий план, нова концепція цієї будівлі, щоб ефективно використати площу, яка є, почату відбудову», — сказав голова ОВА Олег Синєгубов.

Він також додав, що окупанти завдали 13 ракетних ударів в районі Будинку Рад у Харкові.

Зазначимо, що після повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року.

  • Вранці 1 березня окупанти випустили дві ракети «Калібр» по Будинку рад та площі Свободи. Будівля зазнала важких руйнувань: у шестиповерховій споруді завалилися перекриття між кількома поверхами.
  • Вибухова хвиля завдала серйозних пошкоджень також сусіднім будинкам. У результаті загинули й ті, хто був у будинку, й ті, хто був поблизу, – кількість їх на 3 квітня становила 29 людей, серед них – одна дитина.

Будівля обладміністрації є типовим зразком повоєнного сталінського ампіру. Вона з’явилася на місці та з використанням елементів зруйнованого під час війни конструктивістського будинку Центрального Комітету КП(б)У (своєю чергою був перебудовою дореволюційного Губернського земства).

Будьте незламними та підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.