У Харківській області почала працювати багатоканальна «гаряча лінія» 1552. На неї можуть звертатися люди з питаннями соціального захисту сімейних форм виховання, ВПО та соціального забезпечення військовослужбовців.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця директора обласного центру соціальних служб Ольга Щербакова.

«Гаряча лінія» за номером 1552 активна з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 20:00. Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

Як розповіла Ольга Щербакова, «гаряча лінія» надаватиме інформаційну, консультативну підтримку. Лінія створена здебільшого для представників сімейних форм виховання, внутрішньо переміщених осіб, а також військовослужбовцям і членам їх родин.

«Метою роботи “гарячої лінії” — є забезпечення доступу визначених категорій населення до переліку послуг, підтримки, консультацій якими вони можуть скористатися на Харківщині. Запуск цієї “гарячої лінії” має стати пілотним проєктом в Україні», — зазначила Ольга Щербакова.

Для представників сімейних форм виховання можуть проінформувати про усиновлення, опіку та піклування, виховання в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях патронатного вихователя, а також оздоровлення та лікування дітей тощо.

ВПО зможуть отримати інформацію щодо евакуації, проживання, гуманітарної допомоги, медичних послуг, оформлення документів, консультацій щодо подальшого переміщення в інші регіони України.

 Військовослужбовці та члени їхніх родин отримають консультації в питаннях навчання учасників бойових дій та їх дітей, психологічної допомоги та реабілітації, отримання медичних послуг, проживання, оформлення документів тощо. 

«Гаряча лінія» є частиною проєкту офісу ЮНІСЕФ у Харківській області. Базою для запровадження гарячої лінії є обласний центр соціальних служб.

Читайте також

  • Реабілітаційний центр «Маленький принц» — місце взаємної терапії людей та котів із зони бойових дій, врятованих Animal Rescue Kharkiv. Журналісти Ґвара Медіа відвідали центр, аби дізнатися, як тварини допомагають людям, а люди — тваринам.
  • Жителі небезпечних районів Харківської області, які повторно евакуйовуються, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати.
  • З початку 2024 року послугами адмінсервісу «Ветеран» у Харкові скористалася 641 особа. Ветерани війни отримали 664 послуги соціального та 505 послуг адміністративного характеру.