Протягом тижня на території Харківської області було виявлено, вилучено і знешкоджено 349 вибухонебезпечних предметів. Про це повідомив речник ДСНС Харківської області Євген Василенко під час брифінгу в Kharkiv Media Hub.

Наразі в регіоні працюють сапери зведеного загону ДСНС (32 піротехнічних розрахунки, 162 сапер, 70 одиниць техніки та 4 машини механічного розмінування), вони продовжують обстежувати лінії електропередач.

Починаючи з початку війни піротехніки обстежили понад 4225 га території та знешкодили 85 867 вибухонебезпечних предметів.

«Протягом минулого тижня піротехніки здійснили 205 виїздів для знешкодження вибухонебезпечних предметів та знищили 349 боєприпасів», – повідомив Євген Василенко.

Розмінування в Україні

Попри ускладнення погодних умов піротехнічні підрозділи продовжують роботу з обстеження та розмінування українських земель. З початку року в Україні майже 195 тис. га повернуто аграріям для господарської експлуатації.

Найбільші площі в листопаді були обстежені в Херсонській області — 12,4 тис. га. На Харківщині за місяць піротехніки обстежили понад 3,5 тис. га сільгоспугідь. Ще понад 1,3 тис. га обстежено в Миколаївській області.

Як зазначив раніше у коментарі Ґвара Медіа речник ГУ ДСНС Євген Василенко, досі залишаються замінованими 40% Харківської області — близько 1 мільйона 300 тисяч гектарів.

Загальна площа територій України, яка на цей час підлягають обстеженню для встановлення небезпечних ділянок, орієнтовно складає близько 174 тисяч км². Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Це більше ніж площа Греції (131 тисячі км²) чи Болгарії (близько 111 тисяч км²), або майже територія двох таких країн, як Австрія (84 тисячі км²).

Читайте також

В Україні пройшли сертифікацію 24 оператори протимінної діяльності — Міноборони. Харківщину представляє лише один сертифікований розмінувальник – це загін гуманітарного розмінування та піротехнічних робіт Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС.