Спочатку впровадження програми єВідновлення 19 148 людей отримали грошову допомогу для ремонту житла, що було пошкоджене внаслідок бойових дій. Усього на рахунки заявників було нараховано 1,77 мільярда гривень.

Про це на брифінгу розповів директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної військової адміністрації Антон Коротовських.

Усього за єВідновлення було подано 34 409 заяв для отримання грошових компенсацій на ремонт пошкодженого житла. Найбільше подавалися мешканці Ізюмського, Харківського та Чугуївського районів, а також міста Харкова.

Також усього було подано 5774 заяви щодо знищеного майна. 5625 людей претендують на житлові сертифікати, ще 149 заявникам планують отримати грошову допомогу на відбудову знищенного житла.

Наразі з використанням житлових сертифікатів придбано 484 об’єкти нерухомості на території Харківської області — 368 квартир та 116 приватних будинків. Сумарна вартість придбаного житла складає 89,68 мільйона. Більшість придбаного майна розташовується у Харкові, Ізюмі та Чугуївській громаді.

Поза Харківщиною нерухомість за житловим сертифікатом купують на території Київської, Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Закарпатської та інших областей.

Читайте також

  • Станом на 1 травня за програмою компенсації житла, зруйнованого внаслідок російської агресії, мешканці Харківщини придбали 277 квартир та 79 приватних будинків, найбільшу кількість з яких куплено у Харкові та Чугуївській громаді.
  • Більшість населених пунктів Чкаловської громади були окуповані з березня 2022 року. Близько 80% контролювала російська армія. Через інші 20% пролягала лінія зіткнення. Це, наприклад, села Коробочкине та Леб’яже. Крім Гракового, вони зазнали найбільших пошкоджень. Ґвара Медіа відвідали Чкаловське та навколишні населені пункти, щоб дізнатися як громада відновлюється після бойових дій та окупації.
  • Куп’янський район ледь не щоденно потерпає від російських обстрілів. У 7 з 8 громад району відбуваються заходи з примусової евакуації дітей. Єдина громада, у якій подібного оголошення ще не було — Шевченківська. Вона залишається своєрідним «острівцем безпеки» на цьому напрямку. Ґвара Медіа відвідала Шевченкове, щоб дізнатися як селище відновлюється після бойових дій та окупації.