Харківська прокуратура подала до суду позов щодо вилучення земельних ділянок.

Вони розташовані в межах стародавнього «Поселення Валки-ІХ», яке ще у 2011 році наказом Міністерства культури України визнано пам’яткою археології місцевого значення. Ці ділянки органи Держгеокадастру незаконно вибули та передали в приватну власність фізичним особам для сільськогосподарських потреб. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«При цьому ці земельні ділянки фактично є землями історико-культурного призначення та можуть перебувати виключно у державній власності. Вилучення їх з власності держави можливе лише за погодженням з Кабінетом Міністрів України та уповноваженим органом у сфері охорони культурної спадщини», – ідеться в повідомленні.

Харківська обласна прокуратура подала до суду низку позовних заяв щодо повернення їх у державну власність. Загальна площа ділянок 11,5061 га та вартістю понад 389,7 млн грн.

У прокуратурі наголосили, що подальше розорювання та засівання сільгоспкультурами території пам’ятки археології призведе до її пошкодження або навіть руйнування.

Наразі Валківським районним судом Харківської області на вимогу прокурора накладено арешт на земельні ділянки.

Читайте також

Харківська прокуратура вимагає відремонтувати укриття на 550 осіб, яке перебуває на балансі наукового інституту.