Жителі села розповіли, що під час окупації Донецького біля комендатури, росіяни викопали глибоку яму, яка стала місцем незаконного утримання цивільних.

Ті, хто були в тій ямі відмовилися спілкуватися. За словами одного з місцевих, російські військові випитували в людей позиції ЗСУ, а одному чоловікові, який був у ямі, до кістки обрізали мізинець.

Яма, в якій утримували цивільних у Донецькому / Скриншот з відео Ґвара Медіа

Стосовно цього місця журналісти Ґвара Медіа звернулися до Управління СБУ в Харківській області, очікуємо відповіді.

Станом на 25 червня 2023 року на Харківщині виявлено 28 катівень та місць несвободи, повідомили у Нацполіції. 

Село Донецьке було в окупації з 11 березня 2022 року по 10 вересня 2022 року. Тут зруйновано 80% будинків. За словами старости Юрія Третяка, вони не придатні до відновлення. Наразі тут немає світла, газу, води, доріг.

Про те, які відновлюється життя в селі, дивіться в репортажі.

До Малокомишуваського старостинського округу входить 9 сіл, у них проживає 175 людей та 107 сімей. З них, 40 проживає в Донецькому. Туди приїжджають волонтери та привозять гуманітарку: продуктові набори, питну воду, одяг, шифер, цвяхи та клейонку, щоб мешканці могли хоч якось покрити свої пошкоджені будинки.

Читайте також

  • Станом на березень цього року близько 25% зафіксованих воєнних злочинів в Україні росіяни скоїли на Харківщині. Більшість стосується обстрілів міста та Харківської області. Також зафіксовано факти тортур, вбивств, зґвалтувань, крадіжки майна, викрадення людей, вивезення сільськогосподарської техніки та продукції.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!