На Харківщині погасили марку «Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди».

Про це повідомляє Харківська ОВА. 

22 вересня «Укрпошта» презентувала благодійний випуск марки, щоб зібрати кошти на відновлення зруйнованої будівлі музею Григорія Сковороди.

 «Ми приїхали для того, щоб подивитися, як можемо зробити консервацію, щоб можна було пережити зиму і розпочати проєктні роботи з відновлення самого музею. «Укрпошта» допоможе зібрати частину грошей, також ми зможемо залучити кошти з фонду ЮНЕСКО», – розповів міністр культури Олександр Ткаченко.

На одній поштовій марці поштового блоку, художники відтворили малюнок Сковороди – фонтан «Нерівна всім рівність». На другій марці блоку – портрет Сковороди, а на полях блоку факсиміле філософа та зображення янголів. Автори цього випуску – брати Сергій і Олександр Харуки – відомі українські художники. 

Блок марок «Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди» має наклад 500 тисяч примірників, номінал – 75 грн. До поштового блоку також випустять конверт «Національний літературно-меморіальний музей ім. Григорія Сковороди. Перший день», – зазначила керуюча магазином «Філателія» Харківської дирекції АТ «Укрпошта» Тетяна Фоменко.

Зазначимо, що музей Григорія Сковороди зруйнували російські ракети 7 травня.

Наразі у рамках проєкту «Збережіть українську культуру», який заплчаткували Міністерство культури та інформаційної політики спільно з телеком-оператором Vodafone Україна, збирають гроші на відновлення музею. Першим задонатив на відновлення будівлі Святослав Вакарчук.