У військового було 385 бойових вильотів, він повний кавалер Ордена «За мужність». 

В районі міста Курахове на Донеччині вчора, 7 лютого, під час бойового завдання загинув льотчик 299-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ 30-річний Владислав Риков. Про це повідомив побратим військового Ростислав Лазаренко.

Він  розповів, що у Рикова було 385 бойових вильотів і він був найкращим льотчиком і командиром, якого йому довелося знати.

«Мені вчора вирвали серце. Під час виконання бойового завдання загинув мій бойовий братик, член нашої бойової сімʼї, мій заступник – Владислав Риков. Він прикривав мою спину з початку повномасштабної війни як на землі, так і в повітрі, підготував велику кількість як бойових ведених, так і ведучих. Для мене це надзвичайно тяжка втрата, так як за цих майже два роки війни Влад завжди був поруч і всі проблеми ми вирішували разом», – розповів пілот.

Владислав народився та виріс у Харкові. Закінчив Авіаційний навчальний кадетський центр ім. Данила Дідика, потім – Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. Проходив службу у 299-ій бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. Повний кавалер Ордена «За мужність». У військового залишилися дружина та маленька дочка.

У Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві повідомили, що Владислав був сином керівника ГО «Цивільний повітряний патруль» Юрія Сагайдачного.

Читайте також

Меморіальну дошку на честь пілота Тараса Редькіна відкрили у Харкові — фото. Пам’ятну дошку на честь пілота винищувача 204 бригади тактичної авіації Тараса Редькіна встановили на будівлі школи, в якій він навчався.

«Харків має пишатися»: мати й друг «Джуса» про загибель пілота та реакцію влади – ВІДЕО