Вони відстежуватимуть порушення санкцій на світовому ринку мистецтва та працюватимуть над зупиненням незаконної торгівлі предметами мистецтва, які були викрадені окупантами в Україні під час війни.

Станом на 1 лютого 2023 року понад 1500 об’єктів культурної спадщини пошкоджено або зруйновано.

Більш того, зафіксовано порушення санкцій та незаконний продаж на світових аукціонах та галереях важливих археологічних знахідок, книг, предметів народного та образотворчого мистецтва України.

Щоби протидіяти цьому Міністерство культури та інформаційної політики України та Національне агентство з питань запобігання корупції розпочали спільну роботу в межах робочої групи Art Sanct Task Force.

«Ми плануємо створити спеціальну базу даних предметів мистецтва, викрадених з українських приватних і державних колекцій, з метою їх ідентифікації та повернення в Україну. Окремо буде вестися робота з недопущення обходу санкцій, тобто пошуку мистецьких активів підсанкційних росіян, подальшої заморозки цих активів, конфіскації та, у майбутньому, передачі Україні», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Art Sanct Task Force має дві основні завдання:

  • Виявлення викрадених під час війни в Україні предметів мистецтва;
  • Недопущення їхнього вільного обігу у світі й пошук мистецьких активів підсанкційних росіян із метою подальшого замороження цих активів та їхньої конфіскації.
  • Росіяни скоїли найбільше пограбування предметів культури з часів Другої Світової.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.