Міжнародні партнери надали Україні 100 мільярдів доларів збройної допомоги з початку повномасштабного вторгнення, повідомили в Управлінні стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України.

«Це більше офіційного оборонного бюджету Росії. Але, разом із тим, складає всього близько 8% сумарного річного військового бюджету НАТО. За таку маленьку частину бюджету Альянсу Україна вже знищила міф про “другу армію світу”. Та спромоглася на довгі роки ліквідувати будь-яку загрозу НАТО з боку росіян», — зазначено в повідомленні.

Станом на 9 лютого 2023 року відомо, що союзники НАТО надали Україні військової, гуманітарної та фінансової допомоги в сумі близько 120 млрд доларів. На 8 березня ця сума зросла до 150 млрд доларів, включаючи 65 млрд доларів військової допомоги.

9 травня 2022 року президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для підтримки України у забезпеченні оборони з 2022 року. На 3 лютого 2023 року загальний обсяг військової допомоги від США склав 29,3 млрд доларів.

17 травня 2023 року колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер оголосив, що США готують пакет допомоги на 60 млрд доларів для України на 2024 рік.

Європейський Союз виділив сім траншів військової допомоги по 500 млн євро.

Читайте також

  • Один день війни коштує Україні 100 млн доларів – Резніков.