П’ять зразків шоломів пройшли військові випробування у підрозділах ЗСУ.

Міністерство оборони України поставило на забезпечення в ЗСУ п’ять зразків бойових балістичних шоломів. 

«Йдеться про шолом повнорозмірний та шолом з високою обрізкою. Вони ідентичні, тільки в одній моделі є вирізи для вух. У шоломі є бічні рейлінги для кріплення навушників спеціальних, ліхтарів і фронтальне кріплення для приладів нічного бачення, тепловізорів, камери тощо», – повідомили у міністерстві.

Для кожного розміру визначена вага, адже, згідно з військовим стандартом, рекомендована вага шолома повинна становити не більше 1,5 кг.

За словами фахівців з розробки речового майна ЗСУ, «дані шоломи 1-го класу захисту. Повинні витримувати 5 пострілів кулею 9 мм Makarov, 5 пострілів кулею 9 мм Luger. Оболонка шолома повинна забезпечувати стійкість до ураження типовими імітаторами уламків масою 1,1 г, які мають швидкість V50 не менше 670 м/с, випущених з дистанції 5 м».

Під час тестування шоломів деякі деталі змінювали, для забезпечення максимальної зручності. Потім виробник відправив їх на балістичні та не балістичні випробування.

Також у міністерстві повідомили, що на даний час проводяться військові випробування нових моделей шоломів (одна – українського та дві – іноземних виробників).

Читати також:

  • Міноборони прийняло на озброєння дистанційні бойові модулі «ШаБля».
  • Міноборони допустило до експлуатації два кулеметних комплекси.