Більшість українців хотіли б замінити радянський герб на монументі «Батьківщина-мати» на тризуб, проте відповідні роботи можуть розпочатися не раніше за наступний рік.

Про це у коментарі Суспільному повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

«Як свідчать результати опитування, з цим важко сперечатися. Майже 800 тисяч голосів проголосували, і 85% — що тризуб. Значить тризуб. Але тут питання полягає в наступних кроках: маємо зробити для початку технічне обстеження, у якому стані зараз перебуває об’єкт, потім віддати це на експертизу кільком київським інститутам, які знаються на металевих конструкціях, які розуміють, що треба робити», — пояснив він.

Після цього необхідно буде напрацювати проєктну документацію, яким має виглядати цей герб та провести відповідний конкурс.

«І лише після цього розпочати роботи з демонтажу і встановлення. Паралельно мають бути вирішені питання, пов’язані із законодавчою сферою, тому що є певні протиріччя у законі боротьби з радянськими наслідками, який говорить про збереження пам’яток Другої Світової війни, так само потрібно вирішити питання авторського надзору», — зазначив Ткаченко.

У липні завершилося опитування щодо майбутнього символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві. Опитування стало другим за залученням у додатку «Дія», зібравши 778 218 голосів.