Досі не вдалось ідентифікувати всі тіла, знайдені у масовому похованні під Ізюмом у Харківській області 15 вересня 2022 року після звільнення більшої частини регіону від російських військ.

Зразки ДНК відбирають в Ізюмі / Фото: Сергій Прокопенко для Ґвара Медіа

Це одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому було понад 440 могил. Усі тіла ексгумували та направили на судово-медичну експертизу. Загалом дістали 447 тіл, серед них: 215 жінок, 194 чоловіків, п’ятеро дітей, а також 22 військовослужбовці. Крім того, виявили рештки 11 осіб, стать яких неможливо визначити.

Заступниця начальника відділу СУ ГУНП в Харківській області Оксана Олійник / Фото: Сергій Прокопенко для Ґвара Медіа

В Ізюмі працювали сучасні ДНК-лабораторії, які відчутно прискорили ідентифікувати ексгумовані тіла. Виїзна лабораторія і зараз допомагає зібрати додаткові зразки.

«Усе більше людей повертається в Ізюм. Хто раніше не мав змогу звернутися з особистих причин, тепер здають зразки в лабораторії. Є технічні складності: криміналісти нам допомагають. Ідентифікація проводиться переважно експертним способом, але для цього треба відшукати родичів загиблих», — розповіла Ґвара Медіа заступниця начальника відділу СУ ГУНП в Харківській області Оксана Олійник.

Зразки ДНК відбирають в Ізюмі / Фото: Сергій Прокопенко для Ґвара Медіа

Читайте ще

  • В Ізюмі працює сучасна ДНК-лабораторія, яка допомагає ідентифікувати ексгумовані тіла.
  • «№199 ー це мій брат». Володимир досі не може поховати рідних, яких знайшли в Ізюмському лісі.
  • Криміналісти від International Criminal Court відвідали масове поховання в Ізюмі.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.