Фейк. Указу про введення воєнного стану в Україні немає

Василина Гав'як - 30 Квітня 2024 | 08:37

Мережею шириться інформація, нібито Указу про введення в Україні воєнного стану насправді немає. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно на офіційному сайті Президента України Володимира Зеленського відсутній Указ про введення воєнного стану в Україні. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Gura Anton», який вже декілька разів фігурував у наших спростуваннях.

Так, на відео через пошук намагаються знайти Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану» на сайті Президента України. Жіночий голос на відео повідомляє, що вводить в пошуковий запит № 64/2022 і відповідного указу не видає.

«Чомусь нічого не шукає. Він десь подівся, чи якась інша причина в тому всьому є? Поясніть», говорить жіночий голос на відео.

У дописі до відео, автор називає воєнний стан у країні «цирком» та підкреслює, що саме через це «спокійно їздить собі в гори».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми також вирішили перевірити, чи є у вільному доступі на сайті ОПУ Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану». На офіційному сайті президента України у розділі «Укази» ми ввели номер і без перешкоджань отримали результат пошуку:

Тобто Указ Президента №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на сайті є.

Проте, ми звернули увагу, що якщо здійснювати пошук документа, використовуючи біля цифр знак «№», як і зробила авторка відео, Указ справді не знаходить.

Ми також скористалися прямим пошуком у Google і одразу отримали посилання на Указ №64/2022, що знаходиться у вільному доступі на декількох державних платформах. Зокрема на сайті ОПУ та сайті Верховної Ради України.

Тож, перед нами фейк, який спрямований на дискредитацію чинного уряду України.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.