Шеврон 128 ОГШб. Закарпатська 128 бригада | Facebook

Маніпуляція. Справа про загибель 19 військових зі 128 ОГШБр «розвалилась» у суді 

Назар Гламазда - 05 Червня 2024 | 08:45

Мережею шириться інформація про закриття справи щодо військових 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади (ОГШБр), які були вбиті армією РФ на нагородженні у прифронтовому селі на Запоріжжі. Чи дійсно це так — розібрались наші фактчекери. 

Що сталося? 

Telegram-канал «Труха⚡️Україна» з посиланням на ЗМІ поширив інформацію (архів), що справа про загибель бійців Закарпатської 128 окрема гірсько-штурмової бригади розвалилась у суді через те, що прокуратура досі не зібрала достатню кількість доказів. 

Автори допису нагадують, що справа пов’язана з інцидентом, коли військових 128 ОГШБр зібрали на нагородження у прифронтовому селі на Запоріжжі, а в цей час армія РФ завдала по населеному пункту ракетний удар.

Також цю інформацію поширили й такі канали як-то: «Инсайдер UA | Україна | Новини», «Адвокат Права», «Україна 24/7 – новости».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Що писали у ЗМІ про хід справи щодо загибелі 19 військових 128 бригади через ракетний удар РФ

Видання «Главком» у своїй статті від 27 травня оприлюднили інформацію, де йдеться про те, що згідно з даними Офісу генерального прокурора досудове розслідування триває. Станом на 24 травня слідство ще не вручило підозри жодній особі, яка може бути причетною до загибелі військовослужбовців 128 окремої гірсько-штурмової бригади у Запорізькій області внаслідок ракетного удару РФ. 

«У вказаному кримінальному провадженні проводиться комплекс слідчих (розшукових) та процесуальних дій з метою забезпечення повного, всебічного, ефективного та неупередженого дослідження обставин вчинення кримінальних правопорушень і закінчення досудового розслідування у розумні строки», — йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора на журналістський запит «Главком». 

Тобто у статті не йдеться про «розвал» справи у суді, а зазначається, що досудове розслідування триває.

Офіційний коментар 

На повідомлення у Телеграм-каналах 29 травня відреагували і у пресслужбі Офісу генерального прокурора:

«Інформація, яка розповсюджується в Телеграм-каналах, що «кримінальна справа за інцидентом загибелі бійців під час нагородження в прифронтовому селі на Запоріжжі розвалилася в суді» не відповідає дійсності».

В Офісі генерального прокурора зазначили, що слідчі Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону розслідують кримінальне провадження за фактом недбалого ставлення до військової служби, передбачене ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України. Наразі триває комплекс слідчих дій, призначено судові експертизи.

«Окремо зазначимо, що стосовно командира бригади був складений адміністративний протокол ч. 2 ст. 172-16 Кодексу про адміністративні правопорушення України щодо невчасного повідомлення про подію.

За наслідками розгляду протоколу суд закрив провадження в адміністративній справі у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Разом з тим, зазначена обставина жодним чином не впливає на стан розслідування кримінального провадження. Також це не звільняє особу від кримінальної відповідальності у разі встановлення та доведення її вини», – пише пресслужба Офісу генпрокуратура.

Отже, досудове розслідування кримінального провадження за фактом недбалого ставлення до військової служби за ч. 4 ст. 425 КК України розслідується слідчими ДБР за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону триває. І нині відбувається комплекс слідчих дій, призначено судові експертизи. Тому наразі говорити про «розвал» справи у суді є занадто передчасним, адже судовий розгляд ще навіть не розпочався.

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.