Маніпуляція. На Дніпропетровщині військовослужбовці відібрали заощадження у бабусі

Василина Гав'як - 31 Березня 2024 | 16:29

Мережею шириться інформація, нібито на Дніпропетровщині військовослужбовці забрали у пенсіонерки заощадження, обдуривши її. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно у Павлограді на Дніпропетровщині військовослужбовці забрали у пенсіонерки заощадження, обдуривши її. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш», який регулярно поширює російську пропаганду:

«Офіцери-десантники з 25 ОПДБр обманним шляхом забрали всі заощадження у 89-річної бабусі».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми проаналізували надісланий нам допис. За допомогою зворотного пошуку фото ми знайшли першоджерело.

Так, 18 березня допис опублікував (архів) волонтер Василь Їжак. У повідомленні йдеться про те, що 89-річна Беца Марія Олексіївна після смерті сина передала всі свої заощадження на потреби ЗСУ. На кошти бабусі волонтери купили дрон та обладнання для спостереження на пункт аеророзвідки. Про що й відзвітували.

Автор надісланого нам допису зазначає, що бабусю обдурили та відібрали у неї гроші. Тому ми звернулися до місцевої влади та спитали, чи знають вони про цю ситуацію та чи зверталася бабуся зі скаргою на обман.

У міській раді Павлограда нам розповіли, що знають про те, що Марія Олексіївна передала кошти на ЗСУ. Також зазначили, що бабуся зі скаргами не зверталася.

Пізніше, 22 березня, Василь Їжак опублікував (архів) допис, у якому розповів, що передали бійцям необхідне обладнання разом з тим, на яке віддала кошти і Беца Марія Олексіївна.

Світлину з технікою, на якій зазначено «від Беца Марії Олексіївни та її померлого сина Беца Івана», Василь Їжак долучив до допису.

Тож, перед нами приклад, коли росіяни намагаються хибно висвітлювати щирі вчинки українців. Так, бабуся яка захотіла допомогти Силам оборони України, у кривому дзеркалі російської пропаганди стала жертвою військовослужбовців. Насправді як зазначила сама Марія Олексіївна, гроші на той світ не забереш, тож вона сама вирішила як їх витратити.

Висновок: маніпуляція

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.