Зображення знищеного автомобіля, поширене Телеграм-каналом «УКРОПСКИЙ ФРЕШ»

Фейк. На Сумщині військові, які були мобілізовані з місць позбавлення волі, знищили поліцейську автівку

Ігор Сум - 03 Липня 2024 | 22:36

Нещодавно мережею поширили інформацію про те, що на Сумщині військовослужбовці ЗСУ, які були мобілізовані з місць позбавлення волі, знищили автомобіль поліції. Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) поширив інформацію про те, що на Сумщині військовослужбовці ЗСУ із числа «зеків-наркоторгівців» знищили автомобіль поліції.

«Після чергового «рейду» місцевих поліцейських, які намагаються відловити наркоторговців із 53 омбр, «тростянецькі наркобарони» вирішили відповісти – і вдарили по поліцейській машині, яка стояла в сусідньому селі. Чим саме били невідомо, але машина згоріла повністю.

До цього моменту командир 53 омбр на всі запитання поліцейських відповідав, що “в бригаді таких військовослужбовців немає”. Цікаво, що скажемо комбриг після такого: чи здасть своїх підлеглих, чи продовжить прикривати їх за частку від наркоторгівлі?», йдеться у дописі Телеграм-каналу.

Як доказ, автори допису публікують фото знищеного автомобіля.

Фото знищеного автомобіля поширене Телеграм-каналом «УКРОПСКИЙ ФРЕШ»
Фото знищеного автомобіля поширене Телеграм-каналом «УКРОПСКИЙ ФРЕШ»
Фото знищеного автомобіля поширене Телеграм-каналом «УКРОПСКИЙ ФРЕШ»

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Про джерело

Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 298-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

Скриншот з сайту Центру протидії дезінформації зі списком інструментів поширення ворожої дезінформації

Про фото

На поширених фото в нижньому правому куті чітко видно водяний знак Національної поліції. 

Ми без проблем віднайшли інформацію про інцидент з авто поліції з цими світлинами на офіційному сайті Національної поліції, а також, на сайті Головного управління Національної поліції в Сумській області

Проте, насправді в новині Нацполіції, до якої були додані зазначені фотографії, повідомлялося, що 29 червня на Сумщині у Шосткинському районі внаслідок російського удару FPV-дрона був знищений автомобіль правоохоронців, також дістав поранень мирний житель.

Про локацію

До того ж звертаємо вашу увагу, що у дописі фейкоробів йдеться про «тростянецьких наркобаронів». Проте Тростянець це Охтирський район Сумської області, а не Шосткинський. Ба більше, як зазначено у Telegram-каналі «УКРОПСКИЙ ФРЕШ», «тростянецькі наркобарони» вирішили відповісти – і вдарили по поліцейській машині, яка стояла в сусідньому селі».

Для наочності додаємо мапу Сумської області, де можна побачити, що Охтирський та Шосткинський райони аж ніяк не є сусідніми.

Отже, інформація про те, що особи мобілізовані до лав ЗСУ з-поміж засуджених на Сумщині знищили автівку поліції не відповідає дійсності, та спрямована на дискредитацію сил оборони України. Насправді автівку поліцейських знищили російські військові.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.