Маніпуляція. Пастка для ухилянтів: Чернівецький ТЦК організовує благодійний концерт

Назар Гламазда - 27 Березня 2024 | 08:52

Мережею шириться інформація, що в Чернівцях працівники ТЦК та СП організували благодійний концерт на якому вони мобілізували чоловіків, що прийшли. Чи дійсно це так  — з’ясували наші фактчекери. 

Що сталося? 

Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» опублікував інформацію (архів), що Чернівецький Обласний ТЦК та СП нібито організовує благодійний концерт на підтримку військових «Мелодія незламності». Так, на концерт запрошені музичний гурт «ZAPAL», Koloritna, KOD, ансамбль «Фолькmodern». За словами авторів допису, місцеві піарники активно запрошують усіх відвідати цю подію. 

Проте адміністрація зазначає, що справжня мета концерту заохотити на нього якомога більше чоловіків призовного віку, після чого мобілізувати їх та відправити на фронт.

«Враховуючи, що у Чернівцях досить креативні військкоми, таку «підставу» вони дійсно можуть реалізувати. Тому просимо місцевих чоловіків пропустити захід та зберегти своє життя від душогубів», — зазначають автори допису. 

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз 

Ми перевірили сторінку Чернівецького обласного ТЦК та СП та не знайшли жодної згадки про благодійний концерт «Мелодія незламності». Зазначимо, що остання культурна подія про яку розповів Чернівецький ТЦК у своєму дописі, це презентація документальної стрічки «Готові до спротиву» про 107 бригаду ТрО.

За допомогою зворотного пошуку ми дізнались, що насправді «Мелодію незламності» організовує Чернівецький Військово-спортивний ліцей. 

«Шановні гості, раді вас запросити розділити час з користю у проведенні декількох годин під чудовий супровід не лише музики, а й танцю, мистецтва поезії та ліричності. Чернівецький військово-спортивний ліцей збирає кошти на потреби наших захисників та захисниць, що гідно тримають оборону та не дають шансів ворогу, що стоїть на наших кордонах. Ми вдячні їм, тож мусимо тримати стрій серед мирного населення. Тому чекаємо саме на вас!» — зазначено в офіційній групі ліцею. 

Тож бачимо, що пропагандисти вчергове використали реальну подію для просування своїх наративів. Адже благодійний концерт «Мелодію незламності» у Чернівцях дійсно відбувся, проте не мав жодного стосунку до мобілізаційної компанії.

Висновок: фейк 

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.